Від медикаментів може бути як користь, так і шкода. Ліки потрібно зберігати згідно з рекомендаціями виробника, зважати на строки придатності та правильно утилізувати.
Спочатку лікують, а потім – шкодять. Прострочені медикаменти не можна просто викидати у смітник.
"Під впливом температур на наших смітниках все буде просочуватися в ґрунт. Ліки забруднюють водні ресурси. Зараз наші очисні споруди не дуже добре працюють, якщо це все зливати в каналізацію. Утилізація таких лікарських засобах мала би бути організована на рівні держави централізовано", – розповіла Ольга Мелень-Забрамна, керівниця юрвідділу організації "Екологія-Право-Людина".
Непридатні до використання ліки потрібно здавати на утилізацію, утім займаються цим лише в лікарнях.
"Після щеплення ми утилізуємо голку за допомогою такого апарату, як голкоспалювач. Потім замочуємо залишок у розчині, й відділяємо в інший розчин шприци", – розповіла медична сестра Ольга Патьома.
Тим, хто користується шприцами вдома, слід памʼятати про безпеку.
"Вдома також потрібно звертати увагу на цілісність шприца, його пакунок, на строки придатності", – додала Ольга Патьома.
Оглядати домашню аптечку радять двічі на рік.
"Вдома люди також мають оглядати свої аптечки, перевіряти термін придатності. Утилізувати препарати також потрібно правильно. Якщо це таблетка, то її бажано подрібнити, і тільки потім викидати. Препарати рідкого походження слід спочатку розбавити водою", – зазначила медична сестра Ярина Грінченко.
Ліки слід зберігати за потрібної температури: у темних, сухих місцях або в холодильнику, якщо про це зазначає виробник.
Анна Морозова, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення
Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у Viber, Telegram, Facebook.