Не дивлячись на купу висновків лікарів та знімків, полтавцю Дмитру Мирошниченку відмовляють у групі інвалідності. Чоловік оскаржуватиме висновок обласної МСЕК.
Першу інвалідність через глухоту на одне вухо Дмитро отримав із народження. Зараз хлопцю 25 років. З підліткового віку у нього лікарі почали помічати артроз, який швидко розвивався. А згодом заявилися й інші супутні захворювання. З дружиною вирішили знову подаватися на групу, але в наданні інвалідності Дмитру відмовили.
"Як мені сказали, що у мене лікті, як у дідуся 75 років. З утворенням правостороннього сколіозу першого ступеня, тобто те, що у мене хребет нагнутий на 5 градусів. Ось праве вухо наскільки чує, ось глухота на ліве вухо", – розповів полтавець Дмитро Мирошниченко.
Окрім цього у чоловіка є проблеми з диханням та щелепою.
Поруч з Дмитром його дружина Злата, у шлюбі вони три роки.
"Я підтримую його, навіть зараз я відпросилася з роботи, аби бути з ним. Я йому роблю масажі для рук, бо в нього біль. Людина, у якої остеохондроз це постійний біль. Якщо в людей є якісь проблеми, як у мого чоловіка, дайте їм шанс", – розповіла дружна Злала Дейнега.
Лілія Занько тренер з армреслінгу. Дмитро займається у жінки чотири роки. Якщо хлопцю не дадуть групу інвалідності він не зможе виступати як інваспортсмен.
"Хлопець перспективний, мені хотілося б, щоб він представив наше місто, нашу країну на вищому рівні. Він має всі документи, які підтверджують, що він має всі ці діагнози, а МСЕК обласний не дає документально підтвердження того, що він є людиною з інвалідністю", – розповіла тренерка з армреслінгу Лілія Занько.
"Я тепер абсолютно здорова людина. Не враховуючи, що у мене цілий портфель висновків та знімків. Лікарі самі мене направляють на цю комісію, але комісія це заперечує. "Вам відмовлено", – додає Дмитро Мирошниченко.
20 лютого поточного року Дмитро був на медико-соціальній експертній комісії. Голова цієї комісії Олег Павленко повідомив наступне.
"Дали відповідь, що рішення попередньої комісії підтверджується, бо функціональні порушення не дають підстав для встановлення інвалідності. Він з цим не згоден, написав заяву на центральну МСЕК на цьому все. Підтверджено рішення спеціалізованої травматичної МСЕК, "інвалідом не визнаний", – сказав голова обласної транспортно-радіологічної медико-соціальної експертної комісії Олег Павленко.
Є нормативна база, яка регулює питання отримання інвалідності.
"Якщо особа вважає, що їй незаконно відмовили це не є остаточний висновок. Вона не приречена жити з цим висновком. Якщо людина вважає, що дійсно є певні обмеження у життєздатності, то треба звертатися до суду як крайній спосіб, або оскаржуйте до вищого рівня. Можливо на місцевому рівні дійсно якісь недообстеження, тож є ще обласний рівень та рівень МОЗ", – розповів адвокат Роман Кабальський.
Зазвичай Дмитро тренується через день по годині часу. Намагається навантаження розподіляти рівномірно. Тож тепер Дмитро чекатиме відповіді Центральної медико-соціальної експертної комісії, результати якої вирішать чи давати хлопцю групу з інвалідності чи ні.
Тамара Мордик, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення
Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у Viber, Telegram, Facebook.