Могильний курган в заповіднику "Поле Полтавської битви" відкривають для відвідувачів раз на рік, 27 червня. Це день, коли відбулася Полтавська битва в 1709 році. Під курганом поховали 1345 солдатів та офіцерів.
Всього під час битви полягло понад 10 тисяч осіб.
Це – могильний курган, насипаний на наступний день після Полтавської битви в червні 1709 року. Вже кілька десятиліть подивитися цю експозицію на території заповідника "Поле полтавської битви" можна лише раз – 27 червня.
Під цим курганом чотири могильних ями. Людей поховали у братських могилах. Тут захоронили 1345 офіцерів та солдатів.
У середині 19 століття курган розібрали, облаштували всередині церкву та насипали його знову.
"В цьому склепінні була влаштована каплиця. У 1917 році під час громадянського протистояння, сам музей та і ця каплиця були пограбовані", – розповіла заступниця директора музею Людмила Шендрик.
До радянських часів стіни прикрашали рослинні орнаменти. Відтоді лишилися не понівеченими лише плитка на підлозі та могильна плита.
"Починаючи з 30-х років, каплиця була повністю розібрана. Всередині все повністю знищили, пограбували. Оскільки тут почав працювати інститут свинарства, то тут влаштували склад паливно-мастильних матеріалів", – сказала співробітниця музею.
Під час облаштування каплиці, могили відкривали. Серед решток були навіть кістки верблюдів. За словами істориків, це свідчить про те, що у битві брали участь воїни з Далекого Сходу. Всього під час Полтавської битви на цій території полягло понад 10 тисяч людей.
Олександра Шилова, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення
Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у Viber, Telegram, Facebook.