Проїзди у дворах загороджувати бетонними блоками – незаконно
08 жовтня, 18:00

У деяких полтавських дворах місцеві самовільно перекривають дороги бетонними блоками, колесами, тощо. Це заважає працівникам екстрених служб. Через це медики та надзвичайники втрачають час, щоб дістатися до місця.

Провулок Рибальський, що на Леваді. Проїзд тут перегороджують ось такі бетонні блоки.

"Якщо тут прибрати блоки, то буде дуже пожвавлений рух. Буде багато проблем у пішоходів, і під вікнами великий потік машин. Це не дуже комфортно. Якби тут трохи розширити вулицю і прибрати блоки, буде нормально, бо через них доводиться обʼїжджати весь мікрорайон, – сказав водій Віталій Костенко.

"Неможливо машиною проїхати. Тобі потрібно сюди, а треба пів району обʼїжджати", – розповіла місцева жителька Катерина Півень.

Така ситуація – в деяких мікрорайонах міста. Особливо гостра вона для працівників екстрених служб.

– Ми підʼїжджаємо до будинку. Блок лежить між третім і четвертим підʼїздом. А нам потрібно до першого. А тут госпіталізація хворого. Тоді треба обʼїжджати будинок, щоб госпіталізувати людину. Або через весь двір нести на носилках, – розказали водії швидкої Олександр та Володимир.

Скільки витрачаєте часу на це? – запитали ми.

Багато. Хвилин тридцять, – відповіли чоловіки.

"Це велика проблема. Коли рятувальники їдуть на надзвичайну подію, вони їдуть найкоротшим шляхом. Буває так, що, коли вони доїжджають, виявляють такі перепони. Тоді потрібно їх обʼїжджати, і це втрата часу, для того, щоб якомога швидше та оперативніше ліквідувати надзвичайну подію", – повідомив речник надзвичайників області Віталій Шкаревський.

Демонтажем таких огороджень займається інспекція з контролю за благоустроєм.

"Це заборонено і правилами благоустрою міста, і законом України про благоустрій міста. Тобто для кожного двору має бути два вʼїзди та два виїзди. За цей рік у нас прибрано понад двадцять споруд. Прибирали як власники, так і інспекція", – прокоментував завідувач сектору архітектурно-будівельного контролю інспекції з контролю за благоустроєм Денис Павленко.

За перешкоджання руху блоками, колесами, стовпчиками можуть притягнути до адмінвідповідальності.

"Якщо буде встановлено особу, яка поставила блоки чи якісь інші обмежувальні предмети, які заважають дорожньому руху, то, звичайно, можна скласти протокол за адміністративне правопорушення", – сказав інспектор відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції Іван Лаврусенко.

Далі прийняти рішення про те, чи винна людина та обрати санкцію має суд. Однак дізнатися, хто перегородив рух в певному дворі, вдається далеко не завжди.

Дарина Литвак, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.