Медична чи саморобна: яку маску потрібно вдягати, щоб не нашкодити здоровʼю
16 грудня, 18:15

Медичну маску чи зроблену власноруч варто змінювати щодвігодини. Інакше на ній розвивається велика кількість бактерій небезпечних для людини.

Саморобна чи придбана в аптеці. Полтавці обирають різні види масок.

"Мене ця влаштовує. Мені в ній легше дихати. Я пенсіонер, то виходжу ненадовго, годину-дві. Але якщо нікого немає поряд, можу приспустити, а якщо бачу, що люди йдуть, то одягаю", – поділилася полтавка Валентина Леонідова.

– Обираю медичну, – сказала полтавка Тетяна.
– Чому?
– Більше довіряю
, – пояснила жінка.

"Яку купили, таку й ношу, як тільки заходжу в людне місце, то одягаю", – розказала полтавка Світлана.

Саморобні маски економічно вигідніші, але їх потрібно замінювати одразу як вона змокріла.

"Плюс саморобної маски в тому, що її можна прати. Та використовувати повторно. А ось така медична і її основний недолік те, що її потрібно змінювати кожні дві години. А плюс, що вона виготовлена відповідно до стандартів", – розповів епідеміолог Владислав Тертишний.

Тривале та багатогодинне носіння масок на вулиці не шкодить імунітету та здоровʼю.

"Свіже повітря – це корисно, як і фізичні процедури. Імунітет – це специфічний орган. Свіже повітря на нього як і харчування, не впливають", – розповіла лікар-алерголог Лариса Кулик.

Головна вимога, не носити одну маску тривалий час. Адже на масках, що не викидаються, або вчасно не перуться розвивається велика кількість шкідливих для людини бактерій.

Олександра Шилова, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське ТелебаченняЩоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.