Радіаційний фон на Полтавщині: норма чи підвищення?
01 грудня, 14:00

Німецьке видання "Die Welt" опублікувало карту поширення радіоактивного рутенію на території Європи. Серед країн з ймовірним підвищенням радіації є і Україна, зокрема, Полтавщина.

Олеся Сидоріна працює техніком-дозиметристом Полтавської лабораторії фізичних факторів. За допомогою ось цього приладу жінка щодня вимірює рівень радіації у Полтаві.

"Робимо п'ять замірів. З них вираховуємо середній і записуємо, який сьогодні буде гамма-фон. Сьогодні у нас 13 мкР/год", – розповідає технік-дозиметрист Олеся Сидоріна.

За словами дозиметриста, це – хороший показник. Адже для нашого регіону допустимою нормою є 10-25 мкР/год. Стежать за радіаційним фоном Полтави і в управлінні з питань цивільного захисту. Олена Міщенко, заступник начальника відділу захисту населення, показує прилади, за якими спеціальні чергові вимірюють показники.

"20 секунд беремо і дивимося, що він починає показувати — 13-20 секунд, середнє — це буде 15 секунд. Ну, приблизно такий фон", – показує, як працює дозиметр, Олена Міщенко, заступник начальника відділу захисту населення.

Про підвищення рівня радіації у повітрі зараз говорять у країнах Європи. Пов'язано це з ймовірним викидом радіоактивного рутенію в Челябінській області Росії наприкінці вересня. На сайті німецького видання "Die Welt" опубліковано карту поширення радіоактивної речовини. Згідно із нею, забруднення нібито досягло і Полтавщини. Проте в управлінні цивільного захисту населення говорять: підвищень фону не зафіксували.

"Загальна кількість лабораторій, які у разі потреби можуть бути задіяні, близько 150. Ніякого підвищення загального радіаційного фону більше норми у нас не було", – говорить Віктор Стеблянко, начальник управління з питань цивільного захисту населення Полтавської ОДА.

Нагадаємо, зростання рівня радіації на Полтавщині фіксували одного-єдиного разу – 1986 року, коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС.

Лілія Пасічник, Роман Коба, Юрій Поденко, "Полтавське ТБ"