Труднощі паркування: у полтавських дворах газони перетворюють на стоянки
03 січня, 20:00

Паркування автівок у дворах на газонах викликає суперечки серед полтавців. Мовляв, водії самовільно перетворюють газони біля будинків і під вікнами на стоянки. Водії ж нарікають: паркувальних місць у дворах не вистачає.

У багатьох полтавських дворах власники автівок паркують їх прямо на газонах або біля дитячих майданчиків. Андрій Іванов, який проживає у будинку на Шведській, 20а, розповідає про цю проблему на прикладі свого двору.

"Як ми бачимо, тут люди просто взяли й засипали все щебенем, – показує на засипану щебенем ділянку чоловік. – Узяли й зробили, я так думаю, з фрагмента дитячого майданчика паркувальну стоянку, зробили собі табличку і написали, що це місце – винятково для під'їзду даного".

Андрія обурює подібне зухвальство власників машин. Адже легковики вже ставлять навіть під його вікнами:

"І там раніше була клумба. Але нехороші люди якісь ще до того, як я сюди переїхав, зруйнували огорожу, загнули базу цієї огорожі до землі. І свою машину все-таки там поставили. Я ходив до ЖЕКУ, щоб якось цю ситуацію виправити, але вся ця земля є комунальною власністю міста".

Отже, цю землю не можна використовувати під автостоянку. Утім, власники машин розширили собі місце для паркування без усіляких погоджень, засипавши щебенем частину газону у дворі.

"Я вас прошу – приберіть камеру. Ви, по-перше, знімаєте мою автівку без...., – галасує мешканець будинку Олег, побачивши, що ми знімаємо його саморобну "стоянку".

– Погоджень мені ніяких не треба. Я тут не прибудову роблю. Ми просто зрівняли це все і зробили рівним цей майданчик. Яке погодження? Просто зрівняли майданчик! Через те, що дорога була така, що ні проїхати, ні пройти, – продовжує він пояснювати.

– І також розширили цю ділянку для того, щоб ставити тут свої автівки, правильно? – питаємо у жителя будинку Олега.

– Але ж вони все одно тут ставилися, тільки вони ставилися у багнюці, – відповідає він.

Пояснює: засипали щебенем галявину, щоб не утворювалася багнюка.

"Ось сусіди зібралися, зробили двір, засипали щебенем. А тепер ви тут знімаєте? На яких підставах? Тут облаштували мешканці все власноруч", – звертається до нас жінка з балкона будинку.

А от жителі, які не мають автівок, – проти захаращення їхнього двору.

"Тепер зранку вийду на балкон – до 23-и трьох машин або й більше. Отак навкруги. Ну яке тут може бути повітря! – жаліється жителька сусіднього будинку Олена Василівна.Ніде буває пройти. І от коли вони сваряться, щоб було місце, де стати".

У дворі – справжня війна за клаптик вільної землі для паркування, розповідають сусіди.

"Нехай вони з того боку заїжджають! Чого вони у нас стають? Вони від нас ніколи не їздили. Це для нашого будинку стоянка. Її раніше не було, стояв гараж. А тепер ото там, я бачу, хлопці навіть щось написали", – говорить жителька будинку Надія Петрівна.

Паркування автівок на ділянках зелених насаджень – це порушення правил благоустрою, зазначають в інспекції з контролю за благоустроєм міста. Попри це, там не вистачає робочих рук на те, щоб виявляти порушення.

"У мене в Шевченківському районі має бути двадцять інспекторів. А в мене один інспектор на 200 тисяч. У мене штату не вистачає, чотири людини забрав військкомат", – розводить руками начальник інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом Володимир Рак.

А юристи пояснюють: паркування авто у невстановлених для цього місцях тягне за собою адміністративну відповідальність.

"Якщо власник транспортного засобу припаркував свій власний автомобіль там, де є зелені насадження або дитячий майданчик, – це, дійсно, порушення", – розповідає юрист, правник Олександр Лемешко.

Утім, юрист пояснює, що вихід для власників автівок є. Для цього їм, як мешканцям будинків, потрібно створювати ОСББ і вирішувати питання паркування у дворах на законних підставах, звертаючись до комунальних служб, які цілком легально можуть відвести місце під парковку.

Ксенія Малік, Роман Коба, Юрій Поденко, "Poltava.TV"