Більшість аеропортів, названих на честь відомих діячів, носять імена політиків та королів.
Серед летовищ, названих на честь видатних діячів, – міжнародний аеропорт імені Джона Кеннеді у Нью-Йорку, названий на честь 35-го президента США, міжнародний аеропорт імені Леха Валенси у Гданську, названий на честь колишнього польського президента, міжнародний аеропорт "Король Халід", що має ім'я четвертого короля Саудівської Аравії, міжконтинентальний аеропорт імені Джорджа Буша у Х'юстоні, названий на честь 41-го президента США тощо.
Цікаво, що кількість аеропортів, названих на честь політиків, значно переважає кількість тих, яким присвоїли імена діячів усіх інших сфер. Зокрема імена політиків мають у сім разів більше летовищ, порівняно з тими, що названі на честь авіаторів. Таку інформацію ми отримали, проаналізувавши назви 205 аеропортів.
У назвах також увічнюють полководців, зокрема Наполеона Бонапарта, ім'ям якого назвали аеропорт на заході Корсики, Чингісхана, чиє ім'я присвоїли міжнародному аеропорту столиці Монголії Улан-Батора.
Чимало аеропортів носять імена представників мистецтва: Сент-Екзюпері – у Ліоні, Ліста – у Будапешті, Джона Леннона – у Ліверпулі, Шопена – у Варшаві, Федеріко Фелліні – в Ріміні, Моцарта – у Зальцбурзі.
Не обходять увагою й науковців, мандрівників, спортсменів.
На честь першого папи римського слов'янського походження Іоанна Павла ІІ також назвали летовище. 1995 року його ім'я присвоїли міжнародному аеропорту в Кракові.
Першу в історії Туреччини жінку-військового пілота Сабіху Гекчен увічнили, назвавши на її честь аеропорт у Стамбулі.
У Великій Британії в графстві Південний Йоркшир існує навіть аеропорт, названий ім'ям героя середньовічних англійських балад Робіна Гуда.
Полтавський аеропорт також може долучитися до переліку названих на честь видатних діячів – заступник голови облради Анатолій Ханко запропонував присвоїти йому ім'я Івана Мазепи.
Ольга Семенко, "Poltava TV"