На перемогу в тендері щодо закупівлі труб для "Полтававодоканалу" вартістю 3,8 мільйона грн претендує фірма з орбіти російського бізнесу.
Комунальне підприємство “Полтававодоканал” оголосило тендер на закупівлю труб, обладання та супутніх виробів. За перемогу змагаються дві компанії — ТОВ "МБП-ТЕПЛОМЕРЕЖА" і "Торговельний дім "Євротрубпласт". Перша, вірогідно, брала участь у тендері як підставна фірма — щоб торги відбулися. Остання через низку офшорних компаній є частиною російської "Групи Поліпластик".
Проаналізувавши тендерну документацію "Полтававодоканалу" та пропозиції компаній, приходимо до висновку, що в ході підготовки тендерної документації, проведення торгів, розгляду пропозицій та визначення переможця допущені грубі помилки. Вони призвели до того, що закупівля мала неконкурентний характер, а перемогла фірма, пропозиція якої не відповідає технічним вимогам замовника.
Окремі пункти в документації водоканалу обмежили участь інших українських виробників та імпортерів аналогічної продукції. Наприклад, для поліетиленових спірально витих труб для безнапірних трубопроводів вказано параметри й точні розміри труб, які збігаються саме з продукцією ТОВ "Рубіжанський трубний завод".
Щоб тендер відбувся, у ньому мають взяти участь не менше двох фірм. Тож пропозиція ТОВ "МБП-ТЕПЛОМЕРЕЖА" містить ознаки "технічної", розрахованої на забезпечення участі, щоб закупівлю визнали завершеною.
Документи ТОВ "МБП-ТЕПЛОМЕРЕЖА" містять лише загальні відомості про учасника:
- Статут;
- Наказ на директора;
- Свідоцтво платника ПДВ та ін.
Сама форма пропозиції електронних торгів не заповнена належним чином. У ній не вказано жодної інформації та документів відносно предмету закупівлі, ні сертифікатів, ні хоча б загальних відомостей.
У свою чергу пропозиція ТОВ "Торгівельний дім "Євротрубпласт" не відповідає вимогам "Інструкції з підготовки тендерної пропозиції".
У документації цього підприємства є невідповідність Додатку 3. А саме, п.7 Пропозиції "Труба КОРСИС 0315 SN8 каналіз." зазначений виробник РТЗ за ТУ У В.2.7-25.2-32926466-006:2012 150 пог. м. за ціною 4216,67 грн, без ПДВ та ще п. 7 "Труба СПІРОКОР ПЕ SN8 700", зазначений виробник РТЗ ДСТУ Б В.2.5-32:2007. 200 пог. М. за ціною 366,67 грн, без ПДВ.
А ТОВ "Євротрубпласт" подає документи, що труба КОРСИС виготовляється за ДСТУ Б В.2.5-32:2007, а труба СПІРОКОР – за ТУ У В.2.7-25.2-32926466-006:2012. Це суперечить інформації, поданій у "Пропозиції електронних торгів", та вимогам водоканалу.
Тим не менше, таку невідповідність не помітили й не винесли на розгляд Тендерного комітету підприємства.
Відповідно до вимог Додатку №3 "Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі" п.3 "Технічні вимоги до труб поліетиленових двошарових гофрованих для мереж зовнішньої каналізації", технічна документація, що надається учасником на цей предмет закупівлі, повинна містити:
- Акт постановки труб (копія), які виготовляються за ДСТУ Б В.2.5-32:2007, на серійне виробництво згідно ДСТУ Б А.3.1-6-96 (при постановці до 01.10.2010);
- У залежності від терміну дії сертифікату відповідності на продукцію та згідно ДСТУ 3413-96 слід надати Акт обстеження виробництва (копія) та останній звіт передбаченого сертифікатом технічного нагляду за сертифікованою продукцією (копія), якщо сертифікат виданий строком на 2 роки.
У складі пропозиції ТОВ "Торгівельний дім "Євротрубпласт" надає сертифікат відповідності та звіт за результатами технічного нагляду підприємства ТОВ "Рубіжанський трубний завод", яким досліджується сертифікована продукція.
Виходячи з цього звіту, ТОВ "Рубіжанський трубний завод" виготовляє поліетиленові двошарові гофровані труби типу В під комерційною назвою КОРСИС діаметром лише від 110 до 500 мм.
Але у складі своєї пропозиції по цій закупівлі підприємство пропонує труби КОРСИС D630мм і D800мм, ідентифікуючи їх як продукцію виробництва ТОВ "Рубіжанський трубний завод".
Проте це не підтверджено "Актом технічного нагляду" та "Протоколом перевірки технологічних операцій підприємства ТОВ "Рубіжанський трубний завод" від 01.12.17р. Тобто завод не має змоги та не виробляє труби таких діаметрів.
Висновок:
Учасник, ТОВ "Торгівельний дім "Євротрубпласт", у складі тендерної пропозиції надав недостовірну й сфальсифіковану інформацію про походження продукції та намагається приховати це від замовника. Кінцева мета — поставити продукцію невідомого походження за можливо сфальсифікованими документами про походження товару, паспортами якості та сертифікатами.
Зазначимо: учасник надав гарантійний лист. У ньому йдеться про те, що запропонований товар постачатиметься саме тих підприємств, стосовно яких у тендерній пропозиції надано технічну документацію.
До Управління захисту економіки в Полтавській області вже направлена заява, де чітко вказані всі виявлені факти, про які йдеться в матеріалі.
Олексій Северин, Poltavske.TV