Полтавці роками ховають тварин на незаконному кладовищі
15 червня, 16:30

У Полтаві є кладовище домашніх тварин, та воно незаконне. Самостійно ховати улюбленців у місті не можна, лише — здавати на утилізацію.

Пам'ятники, портрети, пластикові квіти та навіть хрести. Зараз ми на кладовищі, але — для домашніх улюбленців. Ось, наприклад, могила цуценяти на ім'я Емілі.

Просто лісу — понад сто могил собак та котів. Ця територія — між дендропарком та обласною дослідною станцією. Одні могили вже давно забуті, є й доглянуті, навіть з огорожами.

Директор дендропарку Михайло Шлафер каже: ховати тварин тут не можна.

"Ми можемо видалити зовнішні ознаки поховання, але це не означатиме, що хтось не поховає потім", — пояснює директор дендропарку.

Такої думки й очільник дослідної станції Андрій Кохан. Телефоном він пояснив: кладовище там ще з 90-их років. Іноді на місці застають людей з намірами поховати тварину.

"Багато хто може і на три букви послати, звичайно, але коли застаємо, то хоча б прислухаються — їдуть. Може, потім і приїжджають, ну хоча б ми цього вже не бачимо", — говорить Андрій Кохан.

В інспекції з благоустрою Полтави кажуть: на цьому кладовищі вже були.

"Це кладовище загиблих тварин несанкціоноване.Заборонено захоронення домашніх тварин у несанкціонованих місцях", — повідомила головна спеціалістка інспекції Неля Соколова.

За це передбачена адміністративна відповідальність: інспектор складе протокол, звичайно ж, якщо сам зафіксує порушення.

Фахівець зазначила: собачий цвинтар поки що не планують ліквідовувати — з етичних міркувань. Наразі головне — зупинити незаконні захоронення. А що ж тоді робити із померлою твариною?

"Або громадяни привозять труп загиблої тварин на КАТП-1628, поки що більше ніхто в нас цим не займається, або можна в телефонному режимі (+380504655527 — Авт.) викликати цю службу", — пояснила Неля Соколова.

Тобто лише таким способом потрібно ховати свого улюбленця. Законних же кладовищ для тварин у Полтаві немає, лише — утилізація. Тож спробуймо пройти цю процедуру самі. Телефонуємо в КАТП-1628, мовляв, у нас загинув пес.

— На платній основі ми можемо приїхати й забрати, — відповіли нам.

— А скільки це коштує?

— 289 гривень 50 копійок.

— А що ви з нею робите?

— У нас є спеціальні відведені місця для захоронення трупів тварин.

Самі ж полтавці про таку процедуру не знають. Якщо ж улюбленець помре, то робитимуть по-своєму, каже Марія Бішко:

"Відвеземо на дачу її й там похоронимо".

Такої думки й інша власниця собаки.

"У мене вже є на дачі могилка собача, так би мовити", — каже Майя Іванова.

— Треба звертатися в КАТП-1628. Ви хоч знаєте, що таке КАТП? — запитуємо ми.

— Я не знаю, звичайно, оце вперше чую, — зізнається полтавка.

Ми пояснили: тварину там утилізують, та жінку це обурило:

"Я не можу, щоб комусь її віддати. На звалище відвезуть?"

Тож деякі полтавці продовжують ховати тварин самостійно, адже про те, як правильно це зробити та куди треба звертатися, навіть не знають.

Діана Лагута, Максим Страшко, Poltavske.TV